Види сайтів та їх відмінності

У даному матеріалі ми розглянемо найпопулярніші види сайтів з точки зору функціоналу та ефективності для бізнесу. Сайт – це перш за все інструмент для заробітку. Недешевий інструмент, насамперед у просуванні та підтримці.

Landing Page (Односторінковий сайт)

Для чого використовується

Сайт, на якому вся інформація міститься на одній сторінці. Головне завдання – спонукати користувача виконати активну дію: зателефонувати, зв’язатися з менеджером, підписатися, купити товар. Одна послуга/товар продається з одного лендингу.

Коли односторінкові сайти тільки з’явилися, їхньою основною метою було зробити так, щоб користувач нікуди не пішов зі сторінки, тому на сайті не було зовнішніх посилань. Все, що міг робити користувач – підписатися на розсилку або заповнити форму зворотнього зв’язку.

Зараз, крім класичних лендингів, роблять односторінкові сайти із зовнішніми посиланнями. Наприклад, на соціальні мережі. Такі сайти використовують як сайт-візитку, презентацію або тимчасове рішення на момент розробки основного сайту.

Просування

Просування здійснюється за рахунок соцмереж, розсилок та реклами. Просування в пошукових системах (SEO) зазвичай не дуже ефективне, тому що лендинг занадто слабкий інструмент для конкурування в пошуковій видачі. Цільова аудиторія, яка прийшла з реклами, вже зацікавлена в послузі, решта залежить від подачі контенту лендингу, унікальної торгової пропозиції та роботи з основними потребами клієнта.

Супровід

Як правило Landing Page робиться під певне завдання або для A/B тестування. У довгостроковій перспективі частого оновлення контенту не потребує. В окремих випадках, наступним етапом розвитку має бути трансформація у повноцінний сайт.

Переваги

  • В основному, коштує дешевше повноцінного сайту;
  • Користувач отримує всю інформацію на одній сторінці;
  • Потрібно менше часу на розробку порівняно з повноцінним сайтом;
  • При потребі односторінник можна “клонувати” на продаж інших товарів та послуг. Змінили зображення, змінили текст, і ось у вас уже новий лендинг;
  • Сайт майже не потребує супроводу;
  • Відмінний маркетинговий інструмент, на якому зручно проводити A/B тестування;
  • Якщо у вас вже є сайт, а для ваших маркетингових цілей потрібні якісь яскраві та помітні рішення, односторінник вам у цьому дуже допоможе.

Недоліки

  • Шанс, що ваш односторінок потрапляє в ТОП 10 Google, вкрай малий. Звичайно, є різні думки та різні приклади, але в основному повноцінні сайти суттєво випереджають односторінники у цьому показнику;
  • Оскільки вся інформація розміщується на одній сторінці, іноді сторінки завантажуються довше, ніж на звичайному сайті.
  • Якщо односторінник довгий, то на телефоні він може перетворитися на дууууууже довгий односторінник. При неправильному підході до розробки, користувач може просто не догортати до цільової кнопки.

Рекомендації

Ми рекомендуємо використовувати односторінники у трьох випадках:

  1. Класичне використання. Наприклад, коли вам потрібно зробити промоакцію, продати свою книгу, підписку на курс, одиничний товар, набрати базу підписників. Односторінники з цим впораються дуже добре.
  2. Тимчасовий сайт. У вас є плани зробити сайт, але зараз вам потрібна тільки інформаційна сторінка. Ви у відносно короткі терміни запускаєте односторінник, а тим часом спокійно та неквапливо працюєте над основним сайтом. Більше того, якщо односторінник спочатку задовольняє всі ваші потреби, то основний сайт може з’явитися навіть через рік або два.
  3. Презентація. Ви починаєте якусь справу, готуєте документи на грант або у вас є проект, який потрібно якісно показати. Односторінник – це дуже хороший спосіб зробити вашу презентацію, оскільки він завжди доступний і адаптується під будь-який розмір екранів.

Односторінник – це самостійний ресурс. Він може працювати паралельно з основним сайтом і досить довго залишатися актуальним. Наприклад, односторінник можна використовувати для проведення регулярних акцій. Поміняли назву акції, текст та дату і ось вам уже нова акція, на яку можна спрямовувати рекламний трафік.

Інформаційний сайт

Для чого використовується

Це може бути як сайт-візитка, так і корпоративний сайт. У деяких випадках може бути корпоративний блог для більш ефективного просування та підвищення довіри. Основні цілі – це демонстрація інформації про компанію та послуги. Дуже частим є формат 1 послуга – 1 сторінка.

Просування

Стратегія просування розробляється індивідуально під кожен проект, залежно від послуг. Якщо послугу можна якісно візуалізувати, то це соціальні мережі. Якщо ефективнішою буде текстова складова, то блог та SEO просування. Можна поєднувати різні способи просування та відстежувати канали за допомогою наскрізної аналітики.

Супровід

Насамперед супровід залежить від стратегії просування та контент-плану. У процесі супроводу можуть брати участь фахівці з SEO-просування, написання текстів, таргетованої та контекстної реклами, дизайнер, спеціаліст зі створення відео-контенту та контент-менеджер. Контент-менеджер може виконувати відразу кілька ролей, але варто враховувати, що в якомусь із напрямків контенту будуть просідання за якістю.

Переваги

  • Прекрасний, гнучкий та універсальний інструмент для реалізації ваших завдань;
  • Відмінний спосіб одночасної презентації та просування вашої діяльності;
  • Надійний та якісний інструмент для роботи як з рекламним трафіком, так і з органічним;
  • Практично безмежні маркетингові можливості. Тобто ваш сайт у процесі роботи можна підлаштовувати під ваші маркетингові потреби;
  • Величезна кількість способів масштабувати та покращити ваш сайт;

Недоліки

  • Вам потрібно буде вкластися в розробку, рекламу, просування та підтримку сайту. Сайт почне приносити прибуток лише після того, як усі ваші вкладення окупляться. Все це потрібно дуже уважно контролювати.
  • Сайт потребує постійних інвестицій. Звичайно в різних масштабах, але на сайт ви витрачатимете або гроші, або час.

Рекомендації

Це настільки велика тема, що ми присвятили рекомендаціям цілий блог на нашому сайті. Тут напишемо лише кілька основних пунктів:

  • Завжди працюйте за договором;
  • Завжди робіть резервні копії;
  • Ведіть чіткий облік витрат та результатів, щоб мати можливість контролювати окупність;
  • Ставте чіткі завдання перед веб-сайтом;
  • Найміть співробітника, який відповідатиме за те, щоб сайт реалізовував завдання. Якщо немає співробітника, підпишіть договір із такою компанією, як наша. У нас для цього є послуга веб-менеджмент.

А в іншому – наберіться терпіння, будьте послідовними, і сайт принесе вам результат.

Інтернет магазин

Для чого використовується

Сайт, на якому розміщені товари з детальним описом та можливістю покупки. Дуже важливо, щоб інтернет-магазин міг показувати актуальну інформацію про ціни та наявність товарів, була можливість обрати сервіс та спосіб доставки та формат оплати.

Цей вид сайтів технічно складний і тому може коштувати значно дорожче звичайного інформаційного сайту. Розробляється протягом кількох місяців. Також може містити тематичний блог.

Більшу частину вартості розробки, швидше за все, становитиме контент. Контент – це насамперед якісно підібрані зображення, описи товарів, характеристики товарів пов’язані з фільтрами, добре структуровані категорії та їх описи. В окремих випадках це ще відеоконтент.

Просування

У просуванні магазину варто використовувати різноманітні інструменти просування, включаючи постійні акції з їх просуванням через рекламу.

Супровід

В інтернет-магазині супровід – це найважливіший процес. Всі товари та ціни необхідно утримувати в актуальному стані та регулярно перевіряти, постійно працювати з соціальними мережами та блогом на основі розробленого контент-плану. Регулярно оновлювати XML прайс-листів на таких сервісах, як Hotline і Rozetka. У деяких випадках буде актуальним створення відеооглядів на товари та експертного відеоблогу про вашу продукцію.

Переваги

  • У вашому розпорядженні безліч маркетингових інструментів;
  • Ви не повинні платити іншим компаніям за користування сайтом. Ваш сайт належить лише вам;
  • Ви можете підключати до магазину різні опції на власний розсуд. Деякі опції бувають платними, але це вже окремі випадки;
  • Магазин може допомогти вам автоматизувати ваші робочі процеси, що скоротить час на обробку замовлень та роботу з товарами;
  • Ваш магазин повністю налаштований під вашу компанію та ваш товар.

Недоліки

  • Як і у випадку з інформаційними сайтами, інтернет-магазин приноситиме вам прибуток тільки після того, як окупляться всі витрати на розробку, рекламу, супровід та просування;
  • Ви будете витрачати час або гроші на оновлення інформації на сайті і на роботу із замовленнями.

Рекомендації

Перш ніж робити інтернет-магазин, проконсультуйтеся з кількома фахівцями. Ви повинні розуміти, яке завдання стоїть перед вашим сайтом і що вам потрібно зробити для того, щоб це завдання реалізувати.

Приготуйтеся: для того щоб сайт окупився, вам потрібно буде спочатку вкласти гроші, і дуже ретельно і регулярно заміряти результати.

А в іншому, інтернет-магазин – це потужний інструмент, який допоможе вам збільшити ваш прибуток.

Деякі підвиди сайтів

Насправді, видів сайтів значно більше.

Інтернет-портали

Сайти, які поєднують у собі певну тематику та дають можливість зібрати величезну кількість інформації по темі. Наприклад, сайт, на якому зібрані всі стоматології чи всі забудовники певного регіону.

Форуми

Тематичні сайти з можливістю обговорення. Вимираючий вид, тому що зараз подібні обговорення можна вести в соцмережах та месенджерах.

Сайт-вітрина

Щось середнє між корпоративним сайтом та інтернет-магазином. Є і опис компанії, і каталог товарів, але без можливості купівлі. Має сенс у випадку, якщо прямий продаж через інтернет дуже складний через особливості продукції, і існує пряма необхідність зв’язку з менеджером для розрахунку вартості.

Сайт-портфоліо

Сайт, де можна показати свої роботи. Актуально, наприклад, для дизайнерів, фотографів та фотомоделей. Може бути як у форматі односторінкового сайту, так і сайту візитки. Продаж послуг будується від портфоліо, воно має бути якісним та зручним.

Замовлення їжі

Сайти, на яких ви можете зареєструватися та замовити їжу, відстежити доставку, сплатити зручним способом. За функціоналом дуже схожі на інтернет-магазини.

Висновки

Варто пам’ятати, що який би вид сайту ви не обрали, основне фінансове навантаження буде при його супроводі та просуванні. Обговорити розробку, просування та супровід проекту ви можете, зв’язавшись з нашими фахівцями. Окремо хочу одразу відповісти на одне важливе питання: делегувати комплексний супровід вашого сайту значно дешевше, ніж самостійно витрачати час на пошук усіх необхідних спеціалістів та управління цією командою. Не кажучи вже про ефективність самостійної оцінки якості таких робіт та її контролю.

Автор: Aleksandr Savchuk

CEO | WEB Angels

Останні Новини

Поради по сайту для будівельних бригад

Легенда та проблематика Давайте припустимо, що в нас ...

Що таке контент та як з ним працювати?

З цієї статті ви дізнаєтеся, що таке ...

Сайти схожі на автомобілі

Важко вирішити, що робити із сайтом, якщо ...