Що таке контент та як з ним працювати?

З цієї статті ви дізнаєтеся, що таке контент, яких видів він буває і як підібрати хорошого контент-менеджера.

Що таке контент

Контент — це інформація, яка міститься на сайтах, в соцмережах, застосунках вашого смартфона або комп’ютера. Аудіо, відео, зображення та текст – це все і є контент. Навіть ця стаття є контентом блогу веб-студії WEB Angels. Завдяки вашому контенту ви можете доносити необхідну інформацію до вашої цільової аудиторії, наприклад, до покупців ваших товарів чи послуг.

Види контенту

Текст. Будь-яка текстова інформація є контентом. Для підготовки якісної інформації потрібна людина з навичками написання текстів – копірайтер. Гарний копірайтер здатний готувати текстовий контент як для вашого сайту, так і для соціальних мереж.

Зображення. Візуалізація вашої компанії та продукту дуже важлива як для впізнаваності, так і для доповнення текстового контенту. Для створення якісного візуального контенту потрібен дизайнер, який працюватиме у команді з копірайтером.

Відео. У деяких випадках є необхідність розповісти та показати ваш товар чи послугу клієнту за допомогою відео. В даному випадку вже необхідна команда людей, які професійно займаються створенням та монтажем відео. Надалі цей контент можна використовувати як на сайті або YouTube каналі, так і в Instagram або TikTok.

Аудіо. Аудіо контент це не тільки музика, також це можуть бути подкасти. Розмовні аудіо, які зручно слухати, наприклад, у машині або після важкого робочого дня за комп’ютером.

Фахівці з контенту

Копірайтер – фахівець, який займається написанням тексту для блогу, сторінок сайту, написанням SEO-текстів згідно технічного завдання, текстів, які продають, постів для соціальних мереж та багато чого іншого. У деяких випадках копірайтер може створювати макети сайтів з текстами.

Рерайтер – фахівець, який переробляє вже готовий текст на новий. Простими словами це переписування існуючого тексту в унікальний новий текст. Це необхідно для покращення якості вже існуючого тексту або переробки тексту під певні пошукові запити в пошукових системах.

Дизайнер – спеціаліст, який займається графічним оформленням постів соціальних мереж, а також розробкою фірмового стилю та друкованої продукції.

Відеомонтажер – спеціаліст, який займається створенням відео-контенту. Варто пам’ятати, що яким би гарним спеціалістом не був відеомонтажер, фінальний результат залежить від якості обладнання, на яке проводиться запис. Так що не забувайте використовувати якісний мікрофон та камеру, а також правильно виставляти світло.

Контент-менеджер – спеціаліст, який займається розміщенням та контролем якості готового контенту, написанням контент-плану, в окремих випадках займається базовою підготовкою зображень та оптимізацією контенту для сайту. Але це лише в теорії. На українському ринку це одна з найбільш непередбачуваних посад щодо обов’язків і вимог. Часто на контент-менеджера можуть покладатися завдання інших фахівців, щоб заощадити. Цілком звичайна ситуація знайти посаду контент-менеджера з обов’язками копірайтера, SMM спеціаліста, дизайнера, відеомонтажера або навіть SEO спеціаліста. Можливо навіть все разом. Якщо метою є якісний контент та довгострокова співпраця, так робити не треба. Краще делегувати весь контент нашій команді спеціалістів.

Який контент вам потрібен?

Будь-який із видів контенту по-своєму важливий для просування вашого продукту. Звичайно, багато чого залежить і від каналів просування. Але насамперед привертає увагу якість подачі вашого продукту чи послуги.

Дуже важливо визначити той контент, який потрібен саме у вашому випадку:

  1. Якщо більшість контенту в текстовому вигляді з невеликою кількістю робіт з підбору зображень, то краще шукати копірайтера. Буде ідеально, якщо цей фахівець вже писав статті за вашим напрямком. У такому разі ви зможете оцінити адекватність та актуальність написаного.
  2. Якщо упор потрібно зробити на відео-контент, потрібно шукати спеціаліста з навичками відеомонтажу і розумінням роботи майданчиків, на яких контент буде розміщений. Наприклад, відеоконтент для Instagram або TikTok має одні особливості, а для YouTube зовсім інші. І найголовніше, хто і на яке обладнання якісно зніматиме цей відеоконтент? Варто також враховувати, що навіть за умови наявності професійного обладнання, але без знання як це обладнання правильно використовувати, контент якісніше не стане.
  3. Чи потрібна складна робота із зображеннями? Photoshop на базовому рівні може знати практично будь-який фахівець. Під базовим рівнем я маю на увазі завдання із серії “Обрізати фото під потрібний розмір” або “Змінити формат файлу зображення”. А при необхідності серйозного доопрацювання зображень або створення графічного контенту з нуля може знадобитися і окремий фахівець – дизайнер.
  4. Якщо потрібно працювати з сайтом, то з якою системою управління контентом (CMS) має працювати людина? І чи є вона? У цьому випадку має бути досвід роботи з CMS. Не обов’язково саме з вашою, але бажано.Також необхідно розуміння, що зображення перед розміщенням на сайті потрібно обрізати і стискати (оптимізувати). І, звичайно, необхідне знання мови розмітки HTML.

Так, є фахівці, які вміють писати тексти, працювати з графікою та відео. Але ви впевнені, що такий спеціаліст фізично зможе видавати результат за контент-планом вчасно або що не буде просідання за якістю по одному з напрямків?

Труднощі підбору фахівця з контенту

Є кілька важливих пунктів, які допоможуть вам зрозуміти роботу спеціалістів з контенту:

  1. Контент-менеджер переважно займається підтримкою існуючих інформаційних ресурсів компанії. Відповідно необхідно враховувати, що вже у вас є (сайт, соцмережі тощо), а що потрібно створювати з нуля.
  2. Визначте, яка частота публікацій контенту вам потрібна. Чи має контент у різних соцмережах значно відрізнятися? Чи скрізь публікуватиметься той самий контент?
  3. Враховуйте мовні та регіональні особливості вашої цільової аудиторії.
  4. Завжди просить показати портфоліо. Фахівець повинен підтвердити свої навички з усіх необхідних вам напрямків.
  5. Контент-менеджер не повинен займатися просуванням. Для цього є SMM та SEO фахівці та фахівці з реклами у пошукових системах та соціальних мережах. З ними контент-менеджер плануватиме свою роботу в рамках стратегії просування.
  6. Завжди має бути контент-план. Документ, який показуватиме де, коли і що ви публікуєте. Робиться такий документ як мінімум на тиждень наперед.
  7. Вартість послуг з різних видів контенту може значно відрізнятися через різну складність його виробництва та вартість обладнання, на якому цей контент може бути створений. Цілком можлива ситуація, коли вартість робіт по контенту може перевищити вартість розробки сайту.
  8. Делегувати на контент-менеджера підбір персоналу, розробку сайту, обслуговування клієнтів та інші непрофільні процеси не рекомендується. Швидше за все, ви втратите час, гроші та контент-менеджера. По-перше, через ваші претензії до якості непрофільної роботи. Також є ймовірність, що якість основних завдань також значно впаде. Якщо людина сама хоче вивчити нове, це має відбуватися під контролем більш досвідченого профільного фахівця.

Висновки

Тепер ви маєте базові уявлення про види контенту та підбір спеціалістів у цьому напрямку. В ідеальній ситуації, потрібно мати команду фахівців, здатних генерувати будь-який контент, а також його просувати. Наприклад, зазвичай у створенні однієї статті нашого блогу бере участь 4 особи. Найбільш ефективний варіант, делегувати напрямок контенту та його просування команді спеціалістів. Таке рішення допоможе заощадити вам час та гроші, а головне отримати передбачувану якість. Наша команда може надати подібні послуги з офіційним договором та докладним звітом з усіх проведених робіт.

Автор: Aleksandr Savchuk

CEO | WEB Angels

Останні Новини

Поради по сайту для будівельних бригад

Легенда та проблематика Давайте припустимо, що в нас ...

Види сайтів та їх відмінності

У даному матеріалі ми розглянемо найпопулярніші види ...

Сайти схожі на автомобілі

Важко вирішити, що робити із сайтом, якщо ...