Сайти схожі на автомобілі

Важко вирішити, що робити із сайтом, якщо ти на цьому не розумієшся. У цій статті ми спробували порівняти роботу сайту з автомобілями, щоб нашим клієнтам було простіше розібратися у питанні.

Людина мислить звичними собі категоріями і приймає рішення, ґрунтуючись на інформації, яку розуміє. Завдяки порівнянню сайту з автомобілем ви зможете уявити, куди будуть йти ваші гроші і звідки вони можуть з’явитися. Порівняння дуже образне, але загалом воно передає суть.

У чому полягає суть такого порівняння?

Як правило, середньостатистичному власнику сайтів досить складно приймати рішення щодо подальшої роботи в інтернеті, оскільки доводиться брати до уваги велику кількість різних елементів. Кожен елемент має свої особливості. Давайте разом розберемося з ними.

Загальне порівняння

???? Для різних завдань є різні типи машин. ????????????????????️????????????. Спортивні машини не призначені для вантажних перевезень, а трактори для сімейних поїздок.

???? Сайти теж бувають дуже різні. Щоб зрозуміти, який саме вам потрібен сайт, потрібно чітко поставити перед ним завдання. Давайте розберемо на прикладі:

  • якщо вам потрібно зібрати базу підписників, то вистачить односторінника;
  • хочете продати один певний товар, який зараз у тренді, і не плануєте надалі масштабування бізнесу, то вам теж цілком вистачить односторінкового сайту;
  • якщо у вас є кілька товарів і категорій, то вам обов’язково потрібен інтернет-магазин;
  • бажаєте розповісти про себе та свої послуги? Для залучення партнерів потрібен сайт-візитка.

Ви ж не купуєте собі кабріолет для того, щоб працювати в таксі? Кожен тип сайтів має своє функціональне призначення. Тому із завданням майбутнього сайту вам потрібно визначитись ще до замовлення його у підрядників.

???? Наш сайт буде перетворювати відвідувачів на клієнтів!

Тобто, за аналогією з автомобілями, вам потрібне перевезення пасажирів, адже якщо ваш маршрут збігається з бажанням пасажира, то, зрештою, ви отримуєте прибуток. А вам саме це і потрібно? Тому:

Купівля/Розробка

???? Купуємо машину потрібного розміру з потрібною кількістю сидінь. Вам не потрібен 40-місний автобус, якщо ви хочете працювати в таксі, і навпаки, вам не стане в нагоді 5-місна машина, якщо у вас в планах міжнародні перевезення пасажирів.

???? Розробляємо сайт. Але не просто сайт, який ви хочете, а такий, який буде відповідати вашим завданням та цілям. Як і в машинах, вам потрібен сайт відповідного розміру. Ви, звичайно, можете купити великий автобус і працювати на ньому в таксі, але чи це буде окуплено? Кожна функція сайту має бути виправданою.

Паливо/Реклама

???? Регулярно витрачаємо гроші на бензин. Тут, ми думаємо, все зрозуміло: без бензину машина перетворюється на купу металу, яка стоїть без потреби в гаражі. Тому вам необхідно регулярно купувати якісний бензин та заправляти її.

???? Купуємо рекламу. Це найпростіший спосіб отримати потенційних клієнтів (звісно, за умови, що реклама правильно налаштована). Найголовніше – відслідковувати ефективність реклами. Тут вам важливо вирахувати середню вартість залучення клієнта і налаштовувати рекламу таким чином, щоб ця цифра була вам вигідною.

Придбаєте неякісне паливо – машина буде погано їхати. Налаштуєте неякісну рекламу – буде поганий потік клієнтів.

???? За допомогою реклами можна отримати клієнтів через кілька днів після запуску сайту.

Техобслуговування/Техсупровід

???? Ремонтуємо. Щоб автомобіль їхав, ми іноді міняємо старі деталі на нові, проходимо техогляд, робимо розвал-сходження тощо. Щоб у машині було приємно перебувати, ми заїжджаємо на автомийку. Що на рахунок сайтів?

???? Ми оновлюємо сайт і виправляємо його. Якщо не проводити регулярно ТО сайту, не оновлювати на ньому інформацію, не моніторити компоненти сайту і не продовжувати хостинг, ваш сайт (“ваша машина”) нормально функціонувати не буде. Чому це треба робити?

Якщо в машині не замінити зношену деталь на нову, то вона зламається. А якщо в сайті не виправити помилку, то сайт може зламатися, або його зламають. Тому при роботі із сайтом ви повинні вписати собі ще один обов’язковий рядок: регулярне обслуговування сайту.

Водій/Адміністратор

???? Самі керуємо автомобілем або платимо водієві. Працюючи самостійно, ви більше занурені в процес, але не залишається часу на інші справи. Найманому водієві потрібно платити гроші, але у вас з’являється час займатися іншими процесами.

???? Те само відбувається і по відношенню до сайту. Сайт потрібно адмініструвати. Що це означає? Простими словами, сюди входить супровід сайту, спілкування з відвідувачами, обробка звернень.

Обов’язки адміністратора залежать від типу сайту. На сайті-візитці або сайті-портфоліо адміністратор регулярно оновлює інформацію, стежить за працездатністю сайту, оновлює компоненти тощо. Якщо йдеться про інтернет-магазин, то там роботи в рази більше.

Ви повинні розуміти, що або ви, як власник бізнесу, займаєтеся всім, що пов’язано із сайтом (перевіряєте його, обробляєте замовлення, оновлюєте інформацію, шукаєте підрядників), або ви можете делегувати свої обов’язки комусь, а основний час приділяти або розвитку компанії, або себе як бренду; або шукати партнерів чи нові товари; або виконувати свої прямі обов’язки.

Тому ви можете обирати:

  • Або ви витрачаєте свій час
  • Або наймаєте людину за гроші, яка робитиме це за вас.

Тюнинг/Оптимізація

???? Робимо автотюнінг. Щоб бути конкурентоспроможним та привертати увагу пасажирів, ми щось додаємо, щось змінюємо, щось прикрашаємо у нашій машині. Якщо взяти, наприклад, автобус для міжнародних поїздок, то пасажир віддає перевагу комфорту: кондиціонер, шторки, телевізор, чай/кава, Wi-Fi. Якщо ваш автобус краще виглядатиме, то вас частіше пропонуватимуть у турфірмах, працюватиме сарафанне радіо, а ваш дохід тільки зростатиме.

???? В інтернеті це зветься SEO-оптимізація сайту. Перш ніж перейти далі, давайте розберемося, чим відрізняється реклама від SEO-оптимізації, адже і те, й інше залучає відвідувачів на сайт. У випадку з рекламою, ви приводите клієнтів на свій сайт “за ручку”, а у випадку з SEO-оптимізацією ви робите сайт зручнішим з точки зору відвідувача (пасажира) та Гугла (турфірми), який допомагає просувати ваш сайт.

Просування

???? На автостанціях спілкуємося з колегами, пасажирами, підказуємо їм щось, допомагаємо донести речі, залишаємо візитки. Це потрібно для того, щоб бути впізнаваним, щоб у вас з’явилися постійні клієнти.

???? Просування сайту. Якщо сайт правильно побудований, привабливий, зручний для користувача, на кожному кроці не вискакує реклама та прохання про підписку, техпідтримка (менеджер) відповідає вчасно та завжди чемна – все це сприятливо впливає на ваше майбутнє спілкування з клієнтом, а значить і на розвиток вашої компанії.

Якщо ви активні в інтернеті, відповідаєте під постами відвідувачам, ведете блог та соцмережі – це також дуже важливо. Адже таргетовану рекламу можна відключити будь-якої миті, а те, як про вас будуть говорити і знаходити в інтернеті має велике значення для репутації вашого бізнесу.

Просування сайту – це суміш технічних знань (наприклад, як оптимізувати сайт), маркетингових знань (де і як про себе сказати та залишити посилання), дизайну (привабливість сайту) та суто людських відносин (спілкування з клієнтом). Тому цим пунктом не варто нехтувати.

???? В результаті:

???? Ви використовуєте свою машину, доглядаєте за нею, до вас зростає увага пасажирів, конкурентів та транспортних компаній. Вашу машину знають постійні пасажири та катаються лише з вами. Транспортні компанії пропонують вам виходити на їхні маршрути. Наступний етап – це масштабування бізнесу: купуємо більше автомобілів, купуємо причіп, наймаємо другого водія тощо.

???? На ваш сайт заходить все більше відвідувачів. Просування та реклама потроху стають ефективнішими та дешевшими. Пошукові системи піднімають ваш сайт вище у рейтингу і його побачить більше людей. У результаті – дохід зростає.

Ці порівняння потрібні для того, щоб ви могли продумувати стратегію роботи із сайтом звичними категоріями. Наприклад, якщо ви рідко сідаєте за кермо (мало займаєтеся супроводом сайту), а найманого водія немає (немає адміністратора сайту), то розраховувати на максимальний прибуток немає жодного сенсу.

Якщо у вас залишилися питання, думки, зауваження та побажання, напишіть нам у формі зворотного зв’язку, і ми намагатимемося дати реакцію за першої можливості.

Автор: Aleksandr Savchuk

CEO | WEB Angels

Останні Новини

Поради по сайту для будівельних бригад

Легенда та проблематика Давайте припустимо, що в нас ...

Що таке контент та як з ним працювати?

З цієї статті ви дізнаєтеся, що таке ...

Види сайтів та їх відмінності

У даному матеріалі ми розглянемо найпопулярніші види ...