Поради по сайту для будівельних бригад

Легенда та проблематика

Давайте припустимо, що в нас є підприємець, з яким працюють декілька співробітників. Ця бригада бере в роботу замовлення на зовнішню обробку фасадів, внутрішню обробку будинків тощо. Іноді беруться замовлення на покрівельні роботи.

Бригада невелика, і працює переважно в межах своєї області. Масштабуватись не планує.

Замовлення отримуються переважно через знайомих. В розмовах з клієнтами часто виникають питання, де можна подивитись приклади робіт. Також, часто клієнти наймають бригаду виключно на один вид робіт, не знаючи, що вони можуть робити й інші роботи.

Просимо зауважити, що кожен проект індивідуальний, і потребує індивідуальних рішень. В цьому тексті ми показуємо лише один варіант реалізації. Кожен з вас може взяти цей варіант на озброєння, і допрацювати його.

Які задачі ми б поставили перед сайтом

Основна задача – зв’язок потенційного клієнта з людиною, яка буде вести перемовини. В нашому випадку – з директором. Якщо є відповідальний за це менеджер – з менеджером.

Другорядні задачі:

  • Розказати, чим займається бригада;
  • Показати приклади робіт.

Окреме побажання: сайт і соціальні мережі повинні бути охайними, оскільки від бригади майстрів будуть вимагати саме охайності. А перше судження буде робитись на основі зовнішнього вигляду вашої пропозиції.

Якими інструментами будуть реалізовуватись задачі

На нашу думку, мінімальний набір інструментів для реалізації задач – це сайт та акаунт в Instagram.

Сайт повинен відігравати інформаційну функцію. Відвідувач заходить на сайт, і отримує всю базову інформацію про послуги, умови та ціни. На цьому ж сайті відвідувач знайде контакти та форму зворотного зв’язку.

Instagram відіграє в першу чергу презентативну функцію. Тут ми показуємо портфоліо, та персоналізуємо компанію. Дуже важливо, щоб користувачі бачили, що це не бездушна пропозиція. За цією пропозицією стоять справжні люди в справжніх робочих умовах.

Який тип сайту потрібен

Якби компанія була більшою, і мала більший бюджет, ми б порадили робити повноцінний сайт з перспективою його просування для отримання органічного трафіку. В нашому випадку директор цим займатись не буде, а бюджету для якісної реалізації цього прану буде недостатньо.

Тому варто почати з односторінкового сайту, на якому ми:

  • розмістимо інформацію про компанію;
  • напишемо види робіт;
  • умови співпраці;
  • опублікуємо відгуки у форматі відео;
  • зробимо блок із контактами;
  • виведемо блок із портфоліо, яке буде автоматично підвантажуватись із Instagram.

Інформація на сайті буде змінюватись не дуже часто, тому регулярного технічного супроводу не передбачено.

В подальшому цей односторінковий сайт можна буде перетворити на багатосторінковий. Такий проект доцільніше робити на CMS WordPress.

На чому робити сайт?

Загалом – не має значення. Це можуть бути і конструктори сайтів, і безкоштовні системи управління контентом. Однак, краще уникати самописних та платних систем управління контентом. В даному випадку це недоцільно.

Чи потрібен унікальний дизайн

Унікальний дизайн не потрібен. Користувач прийде на сайт для того, щоб отримати інформацію про діяльність компанії, а не для естетичного задоволення.

В даному випадку унікальний дизайн буде додатковою витратою, тому сайт краще робити із типовим дизайном, використовуючи тематичну графіку для того, щоб підкреслити вид діяльності компанії.

Якщо є фірмовий стиль чи логобук, варто його використати в типовому дизайні.

Найбюджетнішим варіантом буде використання шаблонного рішення. Загалом, це жодним чином не вплине на функціональність, але може зберегти кошти, які краще витратити на рекламу та підготовку контенту для соціальних мереж.

Яку інформацію розміщуємо

Тут часто роблять помилку, і розміщують на сайті те, що хочуть сказати відвідувачу. Це хибне рішення. На сайті ви повинні розмістити ту інформацію, яку шукає користувач. В нашому випадку це перелік робіт, контакти, умови співпраці, відгуки і звичайно гарантії якості та порядності.

Цю інформацію слід подати стисло та лаконічно. Ніхто не буде читати твір-роздум на тему ремонту.

Загалом, користувач має пройти наступний шлях:

  • Перехід на сайт.
  • На першому екрані користувач бачить, що за компанія, і чим вона займається.
  • Далі – перелік послуг. Бажано просто назви, або назви і невеликі уточнення.
  • Дуже коротко, буквально тезово описуємо умови співпраці та гарантії.
  • За потреби, користувач може переглянути відгуки та порфтоліо
  • Контакт з менеджером.

Якщо користувач шукає виконавця, цієї інформації буде достатньо для того, щоб піти на контакт. Іншу інформацію скоріш за все будуть пропускати.

Намагайтесь уникати загальних фраз, типу:

«Зовнішня обробка – це найважливіший етап робіт, у якому формується остаточний вигляд будови. Саме фасад задає загальний тон у сприйнятті будівлі, прикрашає та надає йому індивідуальних рис.»

Вважайте, що ви зустрілись із потенційним замовником в переході. У вас є мало часу, щоб сказати, що ви робите, і домовитись про більш предметну зустріч. Не витрачайте час відвідувача сайту на інформацію, яка йому не треба.

Просування

Односторінковий сайт просувати досить складно, а в цій конурентній ніші можливо навіть не дуже актуально. Тому, потужно просуванням ми займатись не будемо, але варто додати компанію до каталогів в інтернеті, а також розмістити мітку на мапі Google, і наповнити цю мітку інформацією.

Дуже бажано попросити друзів та клієнтів залишити відгуки про вашу роботу.

Якщо в подальшому клієнт захоче масштабувати сайт та просувати його, ці дії стануть йому в нагоді.

Реклама

Це основний канал для отримання потенційних замовлень. Обов’язково дуже уважно налаштовуємо контекстну рекламу, і ретельно слідкуємо за її ефективністю. Власне, цим займається не сам замовник реклами, а спеціаліст, який її налаштовує.

Власник сайту може попросити спеціаліста щомісяця надавати звіт з ефективності рекламної кампанії, і моніторити результативність. В рекламу треба вкладатись постійно. Відповідно, поток клієнтів також має бути постійним.

Для соціальних мереж використовуємо таргетовану рекламу. Тут варто досить серйозно обдумати доцільність такого виду трафіку.

На нашу думку, таргетована реклама в цьому випадку буде актуальною у випадку запуску якихось акцій, спеціальних пропозицій чи сезонних пропозицій. Такая реклама запускається ситуаційно і на короткий термін. Натомість, контекстна реклама працює постійно.

Соціальні мережі

Ми вирішили зробити акцент саме на Instagram, оскільки нам треба показати портфоліо і саму бригаду.

Дуже важливо вкласти гроші в якісні зображення. Якщо на момент розробки сайту таких зображень немає, треба найняти досвідчену людину, поїхати і зробити ці зображення. Подальші публікації теж повинні бути якісними. Саме за цими публікаціями клієнт буде вирішувати, працювати з вами, чи ні.

В стрічці з публікаціями ми розміщуємо приклади виконаних робіт з текстовим описом, де розписуємо завдання, реалізацію, і, за можливості – вартість кожного проекту. Відвідувач повинен спочатку візуально побачити результат робіт, а потім прочитати, що і як ви робили.

Більше в стрічці нічого не розміщуємо. Там має бути лише портфоліо. Якщо на цьому портфоліо буде видно вас в брудному костюмі за роботою – це дуже добре. Якщо ви поставите туди якогось дядька з інтернету – це дуже погано.

Якщо вам скажуть, що на кожному пості має бути ваше обличчя – не вірте. Якщо скажуть, що публікувати треба часто і регулярно – також не вірте. Це треба робити, якщо ви набираєте підписників. У вашому випадку така задача не стоїть. Людям не має сенсу підписуватись на звичайний аккаунт будівельників, і слідкувати за ним. Ваш аккаунт – це просто ваш альбом виконаних робіт. І все. Буде нова робота готова – додасте в стрічку публікації.

Серед публікацій можна розмістити рекламу та акції, для того, щоб вести туди таргетовану рекламу. Відпрацьовані публікації можна приховати до архіву.

Також, у вашому розпорядженні є закріплені публікації. Тут варто розмістити інформацію про ваші послуги, умови співпраці та відгуки клієнтів.

Наприкінці кожної публікації варто вказати, що контакти для зв’язку можна знайти за посиланням у шапці профілю. Посилання має вести не на сайт, а на таплінк, в якому компактно буде подано як ваші контакти, так і посилання на сайт.

Власне, на цьому дозвольте закінчити. Особливо складного нічого тут немає, тому не переймайтесь. Підходьте до питання розробки сайту обдумано, і у вас все вийде чудово.

Також, ви можете звернутись до нас, і ми пройдемо весь цей шлях разом з вами. Серед наших послуг вас може зацікавити “Розробка сайту” та “Web Менеджмент

Автор: Aleksandr Savchuk

CEO | WEB Angels

Останні Новини

Що таке контент та як з ним працювати?

З цієї статті ви дізнаєтеся, що таке ...

Види сайтів та їх відмінності

У даному матеріалі ми розглянемо найпопулярніші види ...

Сайти схожі на автомобілі

Важко вирішити, що робити із сайтом, якщо ...